Tornar

Grups de recerca

Malalties prevenibles amb vacunes

  • CMuñoz

    Carmen Muñoz-Almagro - Coordinadora

    cma@hsjdbcn.org

  • Pedro Brotons de los Reyes - Investigador principal al laboratori

    pbrotons@fsjd.org

  • Ana Valero Rello - Investigadora principal al laboratori

    avalerore@sjdhospitalbarcelona.org

  • Mariona Fernández de Sevilla - Investigadora principal clínica

    mariafernandez@hsjdbcn.org

  • Juan José García-Garcia - Investigador principal clínic

    juanjo@hsjdbcn.org

  • Susanna Hernández Bou - Investigadora principal clínica

    shernandez@hsjdbcn.org

  • Cristian Launes Montaña - Investigador principal clínic

    • 2005. Llicenciat en Medicina. Universitat de Barcelona.
    • 2010. Especialista en Pediatria. Hospital Sant Joan de Déu.
    • Des de 2010. Metge Transport Crític Pediàtric i Neonatal. SEM. Hospital Sant Joan de Déu.
    • Des de 2011. Metge Adjunt Hospital Sant Joan de Déu, Servei de Pediatria.
    • 2011. Màster d'investigació en ciències clíniques. Universitat de Barcelona.
    • 2012. Doctorat en Medicina. Premi extraordinari de doctorat. Universitat de Barcelona.
    • Diverses publicacions nacionals i internacionals. Ponent en cursos en les àrees de malalties infeccioses pediàtriques, pediatria hospitalària i estabilització i transport de nens i nounats malalts crítics.
    • Interès en recerca: virus respiratoris i interacció d'aquests amb característiques de l'hoste, ambientals i microbiològiques.

    claunes@hsjdbcn.org

  • Cristina Esteva Alonso - Investigadora postdoctoral

    cesteva@hsjdbcn.org

  • María Isabel Andres Franch - Ajudant d'investigació

    mandres@sjdhospitalbarcelona.org

  • Desiree Henares Bonilla - Investigadora predoctoral

    dhenares@fsjd.org

  • Miriam Triviño Rodríguez - Investigadora predoctoral

    mtrivino@hsjdbcn.org

  • Carlos Cisneros Camps - Tècnic de laboratori

  • Amaresh Pérez Argüello - Tècnica de laboratori

    aperezarg@fsjd.org

  • Jessica Saucedo Verdes - Tècnica de laboratori

    jsaucedo@hsjdbcn.org

  • Elena Brotons Muñoz - Ajudant d'investigació

    ebrotons@sjdhospitalbarcelona.org

  • Didac Casas Alba - Investigador predoctoral

    dcasasa@sjdhospitalbarcelona.org

  • Iolanda Jordán García - Investigadora

    • 1994. Llicenciada en Medicina i Cirurgia per la Universitat de Barcelona.
    • 1998. Especialista en Pediatria. Hospital Clínic Barcelona- Hospital Sant Joan de Déu.
    • 2004. Doctorada en Pediatria. Universitat de Barcelona.
    • 2000. Metge Adjunt Hospital Sant Joan de Déu, Unitat de Cures Intensives.
    • Ha publicat més de 40 publicacions nacionals i més de 20 internacionals, així com 10 capítols de llibres.
    • Activitat docent: Professora associada Càtedra de Pediatria des del 2008. Participació en màsters docents de la Universitat d'Infermeria de la UB i Màster d'Urgències i Emergències de l'Hospital Clínic. Directora de dues tesis doctorals.
    • Altres activitats: membre vocal CEIC Hospital Sant Joan de Déu, membre vocal Junta Societat Espanyola Cures Intensives Pediàtrica, vicepresidència científica Societat Catalana de Pediatria.

    ijordan@sjdhospitalbarcelona.org

  • Ivette Rubio Martinez - Investigadora

    irubio@fsjd.org

  • Natalia Timoneda Sole - Investigadora post-doctoral

    ntimoneda@fsjd.org